Es atradu dzīvnieku.
Mana rīcība...
Es pazaudeju dzīvnieku.
Mana rīcība...

Ko darīt, ja jūsu mājas dzīvnieks tika pazaudēts?

Ja tāda nelaime ir notikusi, ir daži soļi, kuri palīdzēs īsā laika periodā atrast pazaudētu mīluli.

  1. Piezvaniet jūsu dzīvnieka audzētājam, kā arī uz klubu, kur ir reģistrēts jūsu mīlulis, un ziņojiet par notikušo nelaimi kinologam.
  2. Izjautājiet kaimiņus, uzlīmējiet sludinājumus pie tuvāku māju, skolu, veikalu ieejām, kā arī blakus sabiedriskā transporta pieturām, pie degvielas uzpildes stacijām un vietās, kur parasti ir lielas cilvēku masas. Sludinājumā derētu norādīt: mājdzīvnieka vārdu, šķirnu, dzimumu, krāsu, vecumu, īpašas pazīmes (identifikācijas zīmes/ tetovējuma vai mikročipa numuru), kad un kur viņu pazaudējāt, kā arī uzrakstiet savu kontaktinformāciju.
  3. Iesniedziet sludinājumu internētā, radio un avīzēs. Arī neaizmirsiet norādīt identifikācijas zīmes/ tetovējuma vai mikročipa numuru, ja tādi ir.
  4. Vērsieties pie dzīvnieku aizsardzības biedrības, kā arī pie organizācijām, kuras nodarbojas ar pazaudētu un atstātu mājdzīvnieku meklēšanu un izvietošanu. Obligāti sazinieties ar klaiņojošo dzīvnieku ķeršanas dienestu. Parasti tādās organizācijās sūņus netur ilgi, bet gan var nodot jaunajiem saimniekiem vai vispār iemidzināt. Centieties operatīvi sazvanīt tās organizācijas un neatlaidīgi lūgt jums palīdzēt.
  5. Vērsieties pēc palīdzības pie vietējiem mājdzīvnieku īpašniekiem, varbūt pēc cilvēku ķēdes varēs sameklēt jūsu mīluli.
  6. Esiet neatlaidīgi un pacietīgi savos meklējumos. Nevajag padoties pirms laika. Lielākajā gadījumu skaitā cilvēki, kas ir atraduši jūsu dzīvnieku, ir labsirdīgi mājdzīvnieku īpašnieki vai tie, kas mīl dzīvniekus, kam kļuva žēl jūsu mājdzīvnieku un tāpēc paņema pie sevis jūsu pazaudēto draugu. Viņi būs priecīgi atgriezt viņu mājās un vajag vienkārši palīdzēt viņiem sameklēt jūs jūsu pilsētā.