Es atradu dzīvnieku.
Mana rīcība...
Es pazaudeju dzīvnieku.
Mana rīcība...

Kas ir mikročips un mikročipēšana?

Mikročipa ievadīšana suņiem un kaķiem ir vienkārša procedūra. Veterinārārsts ievada Jūsu mīlulim mikročipu, kura izmērs līdzinās rīsa graudam (12mm), zem ādas starp lāpstiņām. Šis process ir līdzīgs parastam šāvienam, tas aizņem dažas sekundes, uz ko Jūsu dzīvnieks nereaģēs vairāk kā uz parastu vakcīnu. Pretsāpju līdzekļi nav nepieciešami.

Mikročips ir jūsu mīluļa ilgtermiņa identifikators. Pašam mikročipam nav enerģijas rezerves, tas ir aktīvs visā jūsu dzīvnieka dzīves garumā. Tas tiek nolasīts dzīvnieka lāpstiņu rajona skenēšanas laikā. Speciāls skeneris laiž zemas frekvences radiovilni, kas dod enerģiju, nepieciešamu unikāla dzīvnieka mikročipa ID koda nodošanai un tā identificēšanai.

Ja Jūsu mīlulis tiek pazaudēts un nonāk veterinārajā klīnikā vai dzīvnieku patversmē, darbinieki skenēs dzīvnieku, lai atrastu mikročipu un uzzinātu, ka tas ir Jūsu mīlulis pēc ID koda. Tas ļaus sazināties ar Jums, izmantojot Pet ID mājaslapu, un atgriezt dzīvnieku mājās. 

 

Mīti un Fakti par mikročipu

Мīts: Implantēta mikročipa nesāšana ir kaitīga mana mīluļa veselībai.

Fakts: Mikročipa implantēšanai nav nepieciešama anestēzija. Procedūra norisinās jūsu veterinārārsta darbavietā, tā ir vienkārša un līdzīga šāvienam vai parastai vakcinēšanai.

Mikročips iepriekš tiek ielādēts sterīlajā aplikatorā un tad tiek ievadīts dzīvniekam zem ādas starp lāpstiņām. Šīs process aizņem dažas sekundes un jūsu mīlulis ne reaģēs uz to vairāk kā uz parastu vakcinēšanu.

Мīts: Mājdzīvnieku mikročips darbojas kā Globālās pozicionēšanas ierīces (GPS) un ziņo par mana mīluļa atrašanas vietu.

Fakts: Mādzīvnieku mikročipi nav sekošanas ierīces. Tie ir radiofrekvences identifikācijas implanti (RFID), kuri piešķir ilgtermiņa identifikācijas kodu jūsu dzīvniekam.

Tā kā tās izmanto RFID tehnoloģiju, mikročipi neprasa energijas rezervi kā GPS. Kad dzīvnieks tiek skenēts uz mikročipa esamību, implants saņem pietiekami jaudas no skenera, lai nodotu ID numuru. Tā kā implantā nav baterijas un nomaināmu daļu, nav arī kāda pildījuma, kas varētu tikt nodzēsts vai aizvietots. Mikročips būs aktīvs visā dzīvnieka mūža garumā.

Mīts: Mans mīlulis valkā apkakli ar žetoniem, tāpēc viņam nav nepieciešams mikročips.

Fakts: Visiem mājdzīvniekiem vajadzētu valkāt apkakles ar žetoniem, kur būtu dzīvnieka vārds un īpašnieka kontaktinformācija, bet tikai mikročips nodrošina ilgtermiņa ID numuru, kurš nevarēs izkrist, nevar tikt aizvietots vai tikt nodzēsts.

Mīts: Mikročips jāimplantē tikai suņiem, bet ne kaķiem.

Fakts: Gan suņiem, gan kaķiem ir nepieciešams šīs mikročips.

Kaķi bieži nevalkā apkakles un var palikt bez jebkāda veida identifikācijas numura. Nesen veikts pētījums parādīja, ka mazāk par 2% pazaudētu kaķu bez mikročipa tiek atgriezti mājās. Tomēr, ja kaķim tika implantēts mikročips, viņa iespējas atgriezties pie saimnieka pieaug 20 reizes nekā bez implanta.

Mīts: Mana kontaktinformācija tiek glabāta uz mikročipa un ikviens cilvēks ar skeneri var to atklāt.

Fakts: Mikročips satur tikai unikālu identifikācijas numuru.

Ja jūsu dzīvnieks tiek pazaudēts un nonāk veterinārajā klīnikā vai dzīvnieku patversmē, viņš tiks skenēts uz mikročipa esamību, lai uzzinātu viņa unikālu identifikācijas numuru. Šīs numurs tiks pārbaudīts caur Pet ID datubāzi un ar jums sazināsies caur Pet ID mājaslapu.

**Dzīvei svarīgi glabāt savu aktuālo kontaktinformāciju Pet ID datu bāzē, lai ar jums varētu sazināties nepieciešamības gadījumā.

Mīts: Mājdzīvniekam mikročipu nepieciešams ievadīt vairākas reizes.

Fakts: Mikročips parasti darbojas visā jūsu dzīvnieka mūža garumā, jo sastāv no bioloģiski savienojamiem materiāliem, kuru aktivitāte nepasliktināsies ilgā laika periodā.

Tā kā mikročips neprasa enerģijas rezervi un nesatur nomaināmas detaļas, tajā nav daļu, kuras varētu tikt nodzēstas vai aizvietotas. Saimnieki arī var pārbaudīt implanta darbspēju, lūdzot veterinārārstu noskenēt to nākamās vizītes laikā.

Mīts: Mikročipa esamība piešķir dzīvniekam labāku aizsardzību, ja tas tiek pazaudēts.

Fakts: Mikročips ir tikai pirmais solis! Jums jāreģistrē mīluļa mikročipu, lai nodrošinātu labāku aizsardzību.

Reģistrējiet jūsu dzīvnieka mikročipu Pet ID datubāzē un norādiet savu kontaktinformāciju, lai ar jums varētu sazināties, ja dzīvnieks tiek atrasts. Arī vērts atcerēties ienest izmaiņas Pet ID datubāzē, ja jūs nomainat telefona numuru.