Es atradu dzīvnieku.
Mana rīcība...
Es pazaudeju dzīvnieku.
Mana rīcība...

Kā rīkoties, ja esmu atradis dzīvnieku?

Atcerieties, ka rosīgās pilsētas ielās juebkurā brīdī dzīvnieks var tikt notriekts ar mašīnu vai arī nonākt pie cilvēkiem ar sliktiem nodomiem. Tāpēc nekādā gadījumā nepaejiet garām. Mājdzīvnieki, kas pieraduši būt ārpus mājām tikai ar saimnieku, ir viegli ievainojami. Ja jums pašiem ir mīlulis, jūs droši vien gribētu, lai tas pēc iespējas ātrāk nonāktu drošībā.

  1. Ja dzīvnieks neuzvedās agresīvi, mēģiniet viņu noķert. Apskatiet viņa apkakli, iespējams, ka tur būs birka ar īpašnieka kontaktinformāciju. Jā tā ir, tad nekavējoties sazinieties ar īpašnieku.
  2. Apskatiet dzīvnieku, vai tam ir zīme/ tetovējums. Parasti to liek uz auss iekšējas malas vai dzimumorgānu rajonā. Zinot zīmes/ tetovējuma numuru, būs vieglāk atrast likumīgu īpašnieku. Pārbaudiet šo numuru caur mājaslapu www.petid.eu, ja tas ir reģistrēts, jūs varēsiet sazināties ar īpašnieku.
    Aizvediet dzīvnieku tuvākā veterinārajā klīnikā. Lai viņu apskata, vai ir traumas, vai ir nepieciešama medicīniskā palīdzība. Vairākās klīnikās ir pieejami skeneri mikročipa numura nolasīšanai. Ja ir mikročips, tad tā numuru (tāpat kā zīmi/ tetovējumu) nepieciešams pārbaudīt caur Pet ID datubāzi.
  3. Iesniedziet sludinājumu internētā, radio, avīzē. Neziņojiet sludinājumā par mikročipa, zīmes/ tetovējuma numuru. Tas ļaus būt pārliecinātam, ka dzīvnieks tiks atgiezts pie īsta īpašnieka. Uzmanieties no krāpniekiem!
  4. Ja, neskatoties uz izplatītu informāciju, īpašnieks tā arī nav parādijies, tad visticamāk viņš ir atteicies no dzīvnieka. Sāciet meklēt dzīvniekam jaunus īpašniekus vai vērsieties dzīvnieku patversmē.